اگه نمیتونید پیش روانشناس برید، لطفا به این چهار تا فاکتور حسابی حواستون باشه

با رعایت بهداشت خواب، ورزش و فعالیت روزانه منظم، مصرف غذای سالم و در نهایت ترک مصرف سیگار با کمترین میزان هزینه سلامت روان خود را تضمین کنید.
اختلالات روانشناختی تحقیقات جدید
جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۹
۹۹۲
992

همین امروز گزارش بسیار مهمی رو در غولترین مجله روانپزشکی یعنی WORLD PSYCHIATRY می‌خوندم که عصاره تحقیق صدسال اخیر پژوهشها در حوزه سلامت روان رو جمع بندی کرده. محققهای این پژوهش اعلام کردن که سلامت روان در گرو‌ رعایت چهارتا فاکتور‌ه! اگه مایلید، بریم ببینیم این چهارتا فاکتور چیه که سلامت روان‌ ما شدیدا بهش وابسته س؟ راستی IF این مجله بالای ۴۰ هست، خواستم بدونید که این گزارش کجا به چاپ رسیده.

یک گزارش مهم از معتبرترین ژورنال روانپزشکی دنیا

اولین و مهمترین عامل در پیشگیری و حتی درمان بیماری های روانشناختی "میزان فعالیت فیزیکی روزانه" شماست! ورزش منظم مهمترین عامل در پیشگیری از ابتلا به افسردگی، اضطراب، اختلال نقص توجه و بیش فعالی و اسکیزوفرنی است! جدیدترین مطالعات نشون میده ورزش منظم حتی نشانه های وخیم ترین اختلال روانپزشکی یعنی اسکیزوفرنی رو به طور معناداری بهبود می ده.

بر اساس این تحقیق، مصرف سیگار رو کلا فراموش کنید! کشیدن سیگار به هر تعدادی، یکی از اصلی ترین فاکتورها در ابتلا به اختلالات روانشناختیه. یادتون باشه افراد سیگاری چند برابر بیشتر از سایرین به افسردگی دچار میشن، اضطراب بالاتری رو تجربه می کنن و احتمال ابتلا به اسکیزوفرنی و اختلال دوقطبی در افراد سیگاری دو برابر بیشتر از سایرینه!

مصرف ماهی، سبزیجات و غلات به صورت محصوصی سطح سلامت روان رو بهبود می بخشن! اون طرف ماجرا مصرف فست فود و غذاهای چرب هست که یکی از عوامل مهم در ابتلا به افسردگی و سایر اختلالات روانی محسوب میشه!

نکته آخر کیفیت خواب شما هست! اینکه بتونید ریتم خواب یکسانی داشته باشید و هر شب در یک ساعت خاص به رختخواب برید، یکی دیگه از مهم ترین عوامل در پیشگیری و درمان اختلالات روانی محسوب میشه! محققان این پژوهش به صراحت اعلام می کنن کمترین لطمه ای که خواب ناسالم به زندگی شما وارد می کنه، اضطراب و افسردگی هست. پس این مساله رو تا حد امکان جدی بگیرید.

اگه نمی تونید پیش روانشناس برید، لطفا به این چهار تا فاکتور حسابی حواستون باشه!

رفقا، رعایت هیچ کدام از این چهار مورد نیازمند صرف هزینه نیست که هیچ، تازه می تونه بسیاری از هزینه های بی مورد در زندگی شما رو کم کنه! رعایت این نکات تا حد بسیار زیادی شما رو در برابر ابتلا به بیماری های روانشناختی واکسینه می کنه!

۹۹۲
#سلامت_روان #اختلالات_روانشناختی #ورزش #سیگار #بهداشت_خواب #تغذیه_سالم